Egzotik Hayvan Veterineri

Evlerimizde bakımı toplum tarafından alışılmamış hayvan türleri egzotik hayvanlar olarak adlandırılır.Bu hayvan türlerine aslan,kaplan,yaban domuzları ve diğer tür yırtıcı hayvanlar dahildir.İnsan yerleşkelerinin dünya üzerinde daha fazla yer kaplaması doğada yaşayan egzotik canlılar ile insanların birbirine uyumuna neden olmuştur.Günümüzde şuan egzotik olarak adlandırmadığımız birçok hayvanın evcilleştirilmesi bu yol ile gerçekleşmiştir.

Egzotik Veteriner Ne Demek?

Egzotik hayvan türlerinin sağlıkları ile yakından ilgilenen muayene ve tedavi işlemlerini gerçekleştiren veteriner kliniklerine egzotik veteriner diyebiliriz.Vetclass Veteriner Kliniği olarak egzotik hayvan sağlığını önemsiyor, bu doğrultuda kliniğimizde gerekli sağlık işlemlerini yapıyoruz.

Not: Kemirgen hayvan veterineri arayan dostlarımız iletişim numaramız (0539 435 34 55) üzerinden bizimle iletişime geçebilir.Kemirgen hayvan sınıfına hamster,kunduz,tavşan,tilki,kirpi… gibi birçok hayvan girebilir.

Egzotik Hayvan türleri toplumda henüz tam anlamıyla kabul görmemiş canlı türleridir.Vetclass Kliniği olarak tüm hayvanlara eşit mesafede sağlık hizmeti verdiğimizi belirtmek istiyoruz.Eğer egzotik hayvanlara bakan veteriner kliniği arıyorsanız tercihinizi Vetclass Veteriner Kliniğinden yana kullanabilirsiniz.

Türkiye’de Hangi Egzotik Hayvanları Beslemek Yasaktır?

Kliniğimize gelen tüm canlı türlerine aynı hizmet politikasını uyguluyoruz.Ancak bazı canlı türlerinin beslenmesi Türkiye’de yasaktır.Egzotik türleri sahiplenmeden önce gerekli mevzuatları öğrendiğinizden emin olmalısınız.Yasaklı türler ;

Egzotik Hayvan beslemek isteyenler kişiler mutlaka yasal mevzuatları okumalıdır . Genelgeye ulaşmak için tıklayabilirsiniz.
egzotik-veteriner-iletisim

Kliniğimiz İle Hemen İletişime Geçebilirsin!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir