Evlerimizde bakımı toplum tarafından alışılmamış hayvan türleri egzotik hayvanlar olarak adlandırılır.Bu hayvan türlerine aslan,kaplan,yaban domuzları ve diğer tür yırtıcı hayvanlar dahildir.İnsan yerleşkelerinin dünya üzerinde daha fazla yer kaplaması doğada yaşayan egzotik canlılar ile insanların birbirine uyumuna neden olmuştur.Günümüzde şuan egzotik olarak adlandırmadığımız birçok hayvanın evcilleştirilmesi bu yol ile gerçekleşmiştir.

Egzotik Veteriner Ne Demek?

Egzotik hayvan türlerinin sağlıkları ile yakından ilgilenen muayene ve tedavi işlemlerini gerçekleştiren veteriner kliniklerine egzotik veteriner denilmektedir.Vetclass Veteriner Kliniği olarak egzotik hayvan sağlığını önemsiyor, bu doğrultuda kliniğimizde gerekli düzenlemeleri yapıyoruz.

Not: Kemirgen hayvan veterineri arayan dostlarımız iletişim numarası üzerinden bizimle iletişime geçebilir.Kemirgen hayvan sınıfına hamster,kunduz,tavşan,tilki,kirpi… gibi birçok hayvan girebilir.

Egzotik Hayvanlar toplumda yeni yeni kabul görmeye başlamış canlı türleridir.Vetclass Kliniği olarak tüm hayvanlara eşit mesafede sağlık hizmeti verdiğimizi belirtmek istiyoruz.Eğer egzotik hayvanlara bakan veteriner kliniği arıyorsanız tercihinizi Vetclass Veteriner Kliniğinden yana kullanabilirsiniz.

Türkiye’de Hangi Egzotik Hayvanları Beslemek Yasaktır?

Kliniğimize gelen tüm canlı türlerine aynı hizmet politikasını uyguluyoruz.Ancak bazı canlı türlerinin beslenmesi Türkiye’de yasaktır.Egzotik türleri sahiplenmeden önce gerekli mevzuatları öğrendiğinizden emin olmalısınız.Yasaklı türler ;

Egzotik Hayvan beslemek isteyenler kişiler mutlaka yasal mevzuatları okumalıdır . Genelgeye ulaşmak için tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir